بهترین کسب‌وکار در ایران

بهترین کسب‌وکار در ایران: ایده‌های راه‌اندازی کسب و کار با سرمایه کم

اقتصاد ایران یک اقتصاد آمیخته است که به یک منطقه اقتصادی بزرگ جغرافیایی دسترسی دارد. این در حالی است که ۶۰ درصد اقتصاد ایران دولتی است. ایران با اختیار داشتن بیش از ۱۰ درصد ذخایر نفت خام دنیا و حدود ۱۶ درصد ذخایر گازی دنیا را در اختیار دارد و به عنوان یک” قدرت فوق‌العاده مهم” در منطقه و جهان، هفدهمین اقتصاد برتر دنیا و چهارمین تولید کننده نفت در جهان و اولین ذخایر گازی جهان است. در حال حاضر ایران از لحاظ برابری قدرت خرید، هجدهمین کشور در دنیا و براساس فهرست صندوق بین‌المللی پول ایران رتبه ۲۹ را در اختیار دارد. با توجه به شرایط ویژه ایران از لحاظ جغرافیایی، اقتصادی و غیره. راه‌اندازی کسب‌وکارهای جدید در دستور کار مسئولان کشور و جوانان قرار گرفته است که انواع مختلفی از انواع بهترین کسب‌وکار در ایران را بیان کرده‌ایم.

توسعه برنامه‌نویسی

بسیاری از افرادی که در ایران برنامه‌نویسی می‌کنند، آموزش‌های دانشگاهی و آکادمیک دریافت نمی‌کنند و براساس تجربه اقدام به برنامه نویسی می‌کنند. این درحالی است که نیروهای متخصص زیادی در این حوزه فعالیت می‌کنند.

در هر حال، واقعیت این است که بخش زیادی از جوانان ایرانی که باهوش و ماهر هستند مشغول به کار هستند ولی مجموعه‌ای وجود ندارد که جوان‌ها را در زمان مواجه با سختی‌ها همراهی و حمایت کند. ایجاد یک اکوسیستم که بتواند برنامه‌ نویسان را سازماندهی کند یکی از ایده‌هایی است که می‌تواند به عنوان بهترین کسب‌وکار در ایران لحاظ شود و کارآفرینان و سرمایه‌گذاران می‌توانند در این زمینه سرمایه‌گذاری کنند.

آموزش تحت وب

آموزش یک بازار بسیار بزرگ در ایران است. آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ها و مدارس در ایران بسیار رقابتی است و افراد هزینه‌های زیادی را برای این مورد اختصاص می‌دهند. در هر سال به طور میانگین یک میلیون نفر در آزمون‌های دانشگاه( کنکور) شرکت می‌کنند و والدین هزینه‌ها زیادی را صرف قبولی فرزندان خود در دانشگاه می‌کنند.

منابع انرژی 

با توجه به اینکه در اکثر مناطق ایران روزهای آفتابی بسیاری وجود دارد و نور خورشید امکان استفاده از انرژی‌های پاک را می‌دهد.

مطلب پیشنهادی  فیلم های ساخته شده بر اساس زندگی کارآفرینان بزرگ که تماشای آن‌ها پیشنهاد می‌شود

هر چند استفاده از انرژی‌های پاک در ایران چندان نهادینه نشده است ولی باید در نظر داشت که مصرف انرژی در ایران در مقایسه با استاندارد دنیا بالاتر است و هرچند هزینه مصرف انرژی در ایران زیاد نیست ولی با توجه به سیاست‌های اتخاذ شده و احتمال افزایش قیمت حامل‌های انرژی در آینده، سرمایه گذاری در حوزه انرژی پاک، یکی از انواع بهترین کسب‌وکار در ایران می‌توان نام برد.

هیجان

ایجاد مراکز تفریحی و پارک‌های می‌تواند یکی از انواع بهترین کسب‌وکار در ایران لحاظ شود. مراکزی که جوانان به همراه خانواده خود به مراکز مراجعه کرده و از خدمات آن‌ها استفاده کنند.

خرید و فروش پول نقد/ طلا

با توجه به نوسانات رایج در بازار ارز و طلا در ایران، خرید و فروش طلا یا ارز می‌تواند یکی از انواع بهترین کسب‌وکار در ایران لحاظ شود. بدین صورت که در هنگام افزایش قیمت طلا یا ارز اقدام به فروش و در صورت کاهش قیمت آن‌ها اقدام به خرید کنید. البته باید توجه داشته باشید که در صورتی که پیش‌بینی‌های شما درست نباشد ضررهای زیادی را تحمل خواهید کرد.

مشاوره کاریابی

برخی از جوانان ماهر ایرانی نگران دستیابی و کسب، شغل مناسب برای خود هستند. با توجه به اینکه برخی از رقبا و متخصصان وجود دارند که نیاز دارند تا در کسب‌وکارهای مختلف مشغول به کار شوند. ایجاد یک مشاوره کاریابی که امکان جمع‌آوری اطلاعات متخصصان را فراهم کند می‌تواند یکی از انواع بهترین کسب‌وکار در ایران باشد.

محصولات رنگ‌پردازی

شاید این ایده کسب‌وکار در ابتدا ساده به نظر بیاید ولی با توجه به اینکه هر روزه در کشور چارچوب‌ها و ساختارهای جدیدی به وجود می‌آید فروش محصولات مربوط به رنگ‌پردازی می‌تواند یکی از انواع بهترین کسب‌وکار در ایران باشد. مزیت این ایده کسب‌وکار این است که می‌تواند هر ۱۲ ماه سال فروش خوبی  داشته باشد.

مشاوره آموزشی

آموزش بخش مهمی از هر ملت است و نرخ آموزش خوب دارای عوامل متعددی است. شما می‌توانید به یک متخصص آموزش دهند تبدیل شوید و کمک کنید تا افرادی که قصد دارند تا دوره‌های آموزشی مختلفی را سپری کنند، انتخاب مناسب و معقولانه‌ای داشته باشند. در ادامه این ایده می‌توانید کلاس‌های آنلاین با هزینه مناسب براساس تقاضای مشتریان خود برگزار کنید.

مطلب پیشنهادی  فیلم Joy، داستان واقعی یک زن خانه‌دار که تبدیل به یک کارآفرین میلیونر شد

طراحی

ایرانیان حس خوبی نسبت به طراحی دارند. ایرانیان به صورت مداوم خرید انجام می‌دهند. هرچند مردان ایرانی لباس‌های لباس‌های غربی مانند کت‌وشلوار، شلوار جین و غیره می‌شوند و خانم‌های ایرانی تصمیم‌های مختلفی در هنگام خرید لباس دارند. در نتیجه ایده ارائه لباس‌های مردانه و زنانه می‌تواند یک تجارت سودمند در ایران تلقی شود و ایده طراحی لباس می‌تواند یکی از انواع بهترین کسب‌وکار در ایران تلقی شود.

غذاهای خوراکی

مردم ایران به غذای تازه در ایران علاقه دارند و محصولات کشاورزی از علاقه‌مندی‌های ساکنان ایران است. اکثر جمعیت ایران شامل قشر جوان است که وارد دوره میان‌سالی می‌شوند، استفاده از محصولات ارگانیک برای این رده سنی بیش از پیش اهمیت پیدا می‌کند. یکی از انواع بهترین کسب‌وکار در ایران فروش محصولات ارگانیک می‌باشد.

فروش محصولات ارگانیک می‌تواند به چندین صورت انجام گیرد. وارادات محصولات ارگانیک و گیاهی و یا ایجاد چرخه تولید محصولات ارگانیک یکی از روش‌های فروش محصولات ارگانیک می‌باشد.

شهد و نوشیدنی

نوشیدنی‌های آماده و شهد خالص جزء محصولات پر طرفدار در ایران محسوب می‌شود. با توجه به آمار ارائه شده مصرف نوشابه در ایران ۴ برابر استاندارد جهانی است و مصرف نوشابه‌های گازدار و آبمیوه‌های صنعتی نیز افزایش می‌یابد. فروش محصولات نوشیدنی یکی از انواع بهترین کسب‌وکار در ایران می‌توان است که شرکت‌های وارد کننده یا توزیع کننده می‌توانند فعالیت کنند.

طبق آمار ارائه شده هر شهروند ایرانی در طول هفته حداقل یک بار از نوشیدنی‌های صنعتی استفاده می‌کنند و میزان مصرف و حاشیه سود این نوع کسب‌وکار باتوجه به میزان مصرف بالای آن در ایران زیاد است.

بهترین کسب‌وکار در ایراندر این نوشته سعی کردیم لیستی از بهترین کسب‌وکار در ایران را به صورت مختصر بیان کنیم. بسیاری از کسب‌وکارها هستند که در این لیست گنجانده نشده است، به نظر شما چه کسب‌وکارهایی را می‌توان به عنوان بهترین کسب‌وکار در ایران لحاظ کرد؟

[کل رای‌ها: ۴ میانگین امتیاز: ۲.۸]
  • با ۵۰ ایده‌ی استارت‌آپی که می‌توانید در سال ۱۳۹۷ روی آن‌ها کار کنید، آشنا شوید. نام و آدرس ایمیل خود را وارد کنید تا لینک دانلود کتابچه برای شما ارسال شود.