۱۰ استارت آپ جدید هند که جای خالی آن‌ها در ایران احساس می‌شود

شرکت‌های تکنولوژیک هند در سال‌های اخیر بسیار موفق ظاهر شده‌اند و با رشد اقتصادی، ایجاد شغل، دسترسی به منابع آموزشی و مراقبت‌های بهداشتی منجر به کاهش فقر و بهبود شیوه‌ی زندگی شده‌اند. براساس گزارشات NASSCOM، هند به عنوان سومین اکوسیستم استارت‌آپی جهان شناخته شده است. در این کشور بیش از ۱۰۰ شتاب‌دهنده، ۲۰۰ سرمایه‌گذار فرشته و بیش از ۴۲۰۰ استارت آپ جدید وجود دارد و به یکی از کشورهای پیشرو در نوآوری، فناوری و کارآفرینی تبدیل شده است.

در ادامه می‌خواهیم چند استارت آپ جدید هندی که نبود آن‌ها در ایران حس می‌شود را معرفی کنیم. البته در برخی موارد نمونه‌ی ایرانی وجود دارد، اما هنوز نتوانسته است جایگاه خود را به خوبی در بین مردم پیدا کند و یا ایده خیلی خام است.

فروش ماهی و گوشت به صورت آنلاین

صنایع غذایی یکی از سودده‌ترین صنایع برای حوزه‌ی استارت‌آپ‌ها است. در ایران نیز استارت‌آپ‌های بسیاری در این حوزه شکل گرفته‌اند که بیشتر به سفارش آنلاین غذا، تیک اوی قهوه و مواردی مشابه می‌پردازند. در هند علاوه بر این ایده‌ها، استارت‌آپ‌هایی با ایده‌های متفاوت و جذاب نیز وجود دارد.

یکی از این ایده‌ها Freshtohome است. شاید در ابتدا تصور کنید که نیاز به این ایده چندان هم زیاد نیست، اما براساس آماری که از این استارت آپ جدید منتشر شده، در عرض چند ماه از چند شهر هندوستان بیش از ۸۰۰۰۰ مشتری جذب کنند.

آمار نشان می‌دهد که این شرکت سریع‌ترین رشد درآمدی از صفر تا ۵میلیون دلاری را در بخش تجارت الکترونیک هند بدست آورده است.

شان کادوییل در ماه مارس سال ۲۰۱۶ در شهر بنگلادور این استارت‌آپ را بنیان نهاد. در سال ۲۰۱۷ این استارت‌آپ به بیش از ۲۰ شهر هند توسعه یافت.

استارت آپ های هندسیستم بررسی و توصیه محصولات فروشگاه‌های آنلاین

این استارت آپ جدید که با نام UNBXD در حال فعالیت است با بیش از ۱۲۰۰ شرکت تجارت الکترونیک در ۴۰ کشور همکاری می‌کند و تقریبا ۸۰ درصد از درآمد آن از خارج از هند است. این شرکت در سال ۲۰۱۱ توسط پاوان سندور و پراسانت کومار راه‌اندازی شده است و از شبکه‌های سرمایه‌گذاری مختلفی سرمایه دریافت کرده است. این شرکت اذعان کرده که در سال ۲۰۱۶ به اندازه‌ی ۱۰ برابر رشد داشته است و قصد دارد در سال ۲۰۱۷ فعالیت‌های خود را به بازار آمریکای شمالی نیز توسعه دهد.

مطلب پیشنهادی  راهنمای آسان کارآفرینان برای مفاهیم تجاری

پلتفرم حرکت به سمت لایف استایل خوب

این شرکت با نام HealthifyMe در حال فعالیت است. موسسان آن در سال ۲۰۱۲ آن را راه‌اندازی کردند. اپلیکیشن این استارت‌آپ اخیرا بیش از یک میلیون بار در اپ استور دانلود شده است. این استارت‌آپ ماهانه بیش از ۲۵ درصد رشد داشته است.

این برنامه به کاربران در شناسایی میزان کالری غذاهای هندی، کمک گرفتن از متخصصان تغذیه و سلامت کمک می‌رساند. حدود ۵ درصد از کاربران این استارت‌آپ برای خدمات پیشرفته‌تر آن پول بیشتری پرداخت می‌کنند. این شرکت بنگلادوری در سال ۲۰۱۶ توانست بیش از ۷ میلیون دلار سرمایه‌گذاری دریافت کند و به عنوان یکی از بهترین اپ‌های اپ استور انتخاب شود.

موسسان این استارت‌آپ متیو چریان(Mathew Cherian)، توشار واشیشت(Tushar Vashisht) و ساچین شنوی(Sachin Shenoy ) هستند.

استارت آپ‌های حوزه سلامتی-هند

سیستم اجاره لباس

شریا میشرا و توشار ساکسنا در سپتامبر سال ۲۰۱۵ شروع به راه‌اندازی استارت‌آپ خود با عنوان FLYROBE کردند. آن‌ها با برخی از برندها و طراحان قرارداد دارند و به اجاره‌ی لباس‌ها می‌پردازند. این استارت‌آپ هم‌اکنون در پنج شهر هندوستان در حال فعالیت است و قرار است در سال ۲۰۱۷ فروشگاه‌های آفلاینی در دهلی و بمبئی افتتاح کنند. آن‌ها هم‌چنین برنامه‌های دیگری برای این سال و رشد ۱۰ درصدی دارند.

استارت آپ اجاره لباس-هند

یک شبکه‌ی آنلاین برای به اشتراک‌گذاری داستان‌های سفر

سفر یکی از علایق مشترک انسان‌ها در طول زندگی‌شان است. ایجاد بسترهایی که بتواند توجه افراد را به این موضوع جذب کند، بسیار آسان است. با این حال، شما باید ایده‌های بسیار جذابی داشته باشید تا بتوانید کاربران را به استارت‌آپ خود جذب کنید.

TRIPOTO استارت‌آپی است که در سال ۲۰۱۴ بنیان نهاده شد. این پلتفرم شبیه یک شبکه‌ی اجتماعی است که حاوی اطلاعات و توصیه‌های کاربران برای مسافران است. هم‌چنین کاربران سفرنامه‌های خود را برای خود ذخیره می‌کنند.

ایده های استارت آپی حوزه سفر-هند

تجزیه تحلیل‌ داده‌های بزرگ برای تجارت

این استارت‌آپ که Peelworks نام دارد، در سال ۲۰۱۰ تاسیس شده است و حدود ۳۰۰۰ خرده‌فروش را در سراسر کشور در اختیار دارد. بنیان‌گذاران این استارت‌آپ سال‌های بسیاری را در شرکت‌های بزرگ فعالیت‌ کرده‌اند و به خوبی با مشکلات زنجیره‌ی تامین آشنا هستند. راه‌حل‌های این شرکت به مشتریان‌شان کمک می‌کند تا اطلاعات‌شان را در مورد نحوه‌ی عملکرد، مشوق‌ها، تبلیغات و مهارت‌های کارکنان‌شان تجزیه و تحلیل کنند.

استارت آپ بیگ دیتا- هند

این استارت‌آپ که از بمبئی نشات گرفته تاکنون حدود ۵ میلیون دلار سرمایه جذب کرده و مشتریان بسیاری دارد. در سال ۲۰۱۷ آن‌ها حدود ۲۰۰ نفر را استخدام کرده‌اند و قصد دارند درآمد ۵ میلیون دلاری را ثبت کنند.

مطلب پیشنهادی  چگونه فضای بازاری بدون مدعی خلق کنیم که در آن رقابت معنایی ندارد

نرم‌افزار مدیریت لجستیک

این استارت‌آپ با نام FarEye به شرکت‌ها در ساده‌تر ساختن عملیات تدارکات کمک و یاری می‌رساند. FarEye صدها نفر از پرسنل فروش را به مشتریان و شرکت‌ها متصل می‌کند. این استارت‌آپ در سال ۲۰۱۴ تاسیس شد و ادعا می‌کند روزانه برای ۷۵ مشتری خدمات ارائه می‌کند. در سال ۲۰۱۶ روی آن سرمایه‌گذاری صورت گرفت و آن‌ها در صدد رشد در سطح جهانی هستند.

بنیان‌گذار این استارت‌آپ می‌گوید:

ما قرص نیستیم که مردم در شرایط خاصی از ما استفاده می‌کنند، ما یک داروی ضروری هستیم که هر شرکتی برای بالا بردن راندمان کاری به ما نیاز دارد.

یک استارت آپ جدید: داروخانه آنلاین

Myra یکی دیگر از استارت‌آپ‌های خلاقانه است که داروها را در عرض یک ساعت در خانه به شما عرضه می‌کند. این استارت‌آپ حدود ۱۰۰۰ تراکنش را در روز به انجام می‌رساند. یکی از بنیان‌گذاران این ایده می‌گوید: ما امیدواریم که تاثیر مثبتی بر زندگی مردم، بیماران و هر کسی که نیاز به درمان دارد، داشته باشیم.

داروخانه آنلاین- هند

سیستم وام‌دهی به جوانان حرفه‌ای

استارت‌آپ Finomena که توسط دو تن از اساتید دانشگاه استنفورد در سال ۲۰۱۵بنیان نهاده شده است، از الگوریتم‌های خاصی برای تائید میزان حرفه‌ای بودن افرادی که بانک‌ها به آن‌ها وام نداده‌اند استفاده می‌کند و به سرمایه‌گذاران دیگری ارجاع می‌دهد. این استارت‌آپ در تلاش است طی ماه‌های باقیمانده از سال ۲۰۱۷ فعالیت‌های خود را گسترش دهد و به عنوان اولین استارت‌آپ فین تکی که توانسته در مدت کوتاهی این چنین رشد داشته است، شناخته شود.

استارت‌آپ وام -هند

کفش‌های Lechal

شاید این ایده متفاوت‌ترین ایده در میان لیست باشد، اما مطمئن باشید جذاب‌ترین آن‌ها نیز هست. Lechal نوعی کفش پوشیدنی است که همانند سایر تکنولوژی‌های پوشیدنی به سنسورهایی متصل است و اطلاعاتی را به کاربران از جمله آدرسی که فرد در آن‌جا قرار دارد، به فرد دیگر می‌فرستد.

 

 

راجع به استارت‌آپ‌ها بیشتر بخوانید

ایده‌ های استارتاپی موفق از کجا نشات می‌گیرند؟

۵ درس مهم از استارتاپ‌ های ایرانی که در مدت کوتاهی شکست خوردند

بزرگ‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری دنیا روی چه ایده‌‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کنند؟

[کل رای‌ها: ۳۵۱ میانگین امتیاز: ۳]

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 222
دوست نداشتم: 39
میانگین امتیازات: 5.69

92 دیدگاه در “۱۰ استارت آپ جدید هند که جای خالی آن‌ها در ایران احساس می‌شود

سلام. من ۱۰۰ میلیون تومان سرمایه دارم اما نمیدونم
چه کاری انجام بدم لطفا اگه میتونید کمکم کنید

سلام
در استارت آپی که معرفی خواهم کرد سرمایه گذاری کن
دکتر هنری
۴۰۲۲۷۸۷۰

متونید یک دستگاه پرینتر سه بعدی و از ۳dfast.ir سفارش بگیرید و پول در بیارید

سلام
من یه شرکت بزرگ رو میشناسم که چندین طرح رو در سرتاسر ایران داره اجرا میکنه و تا چند ماه دیگه یکی از معتبر ترین و معروف ترین شرکت ها توی بازار ایران میشه
شماره ی کسی که ایده پرداز شرکت هستش و من خودم باهاش صحبت کردم
۰۹۱۹۵۹۶۷۷۹۴

داداش بیا شمال یه زمین بگیر
کافه بزن سنتی
کارشم با من
برد میکنی خفن
۰۹۱۱۲۴۳۱۳۲۲

سلام به شماره من تماس بگیرن تا بگم ۰۹۳۰۵۱۵۵۴۲۹

تمایل به سرمایه گذاری در استارتابهای که در بازار ایران مورد نیاز است را دارم

با تلفن ۰۹۱۹۸۴۸۹۷۱۰ تماس بگیرید
شرکت cortex هستیم در حال را اندازی ۳ استارت آپ جدید و بی نظیر هستیم

با شنا تماس گرفتم شماره تماستتون خاموش بود از این استارآپ می خواستم سوال کنم لطفا شماره را بزارید تا تماس بگیرم .

در صورتی که علاقمند به سرمایه گذاری تو یه استارت اپ موفق هستید لطفا به این شماره تلگرام پیام بدید ۰۹۳۸۵۴۴۰۶۶۳

سلام دوستان
یک استارت آپ دارم که راه اندازی شده و در آستانه ی درآمدزایی است.
ضمانت برگشت سود میدهم.
۳۰ میلیون تومان سرمایه تکمیلی نیاز دارم. اگر کسی مایل به شرکت است به این شماره تلگرام پیام بدهد.
۰۹۱۷۷۷۸۴۴۵۶

با سلام
بنده دارای سرمایه در حدود ۱۰۰ میلیون هستم و نیازمند یه ایده برای سرمایه گذاری هستم
لطفا اگه ایده ای دارین بنده رو راهنمایی کنین
با تشکر
@vala1395

سلام بنده مایل به همکاری و سرمایه گذاری در استارت آپ هستم لطفا به birimj@پیام بدید

من یه استارت آپ عالی دارم،نیاز به ۱۰۰ میلیون سرمایه دارم،سرمایه گذار در نهایت ۱۰% از درآمد کار رو بدست میاره،

در صورت تمایل به این خط پیام بدید:

۰۹۰۳۲۳۶۳۹۶۶

سلام و تشکر فراوان برای اشتراک گذاری خوبتون
وب سایت خیلی خوب و کاربردی ای دارید
به امید موفقیت های روز افزون.

سلام
ایده خوب زیاد هست مهم اجرایی کردنش هست.
بطور مثال یکی از استارت آپ خوب در حوزه خرید از سایت های خارجی سایت زاکولا هست .

سلام درود برشما وب سایت خیلی خوبییی بود ممنون از اشتراک گذاریتون موفق و پیروز باشید دوست عزیز.

سلام، قصد سرمایه گذاری در یک استارت آپ نو و جدید و پرسود دارم . کسی از بزرگواران هست راهنمایی کنه ؟؟؟؟

سلام
اگه کسی میخاد فروشگاه اینترنتی ، سایت شخصی و تجاری و… بزنه من میتونم با هزینه کم کار شو راه بندازم
جهت مشاوره با تلگرام بنده پیام بدهید:
K4m4lm@

دوستانی که مایل به سرمایه گذاری هستند ، من ایده دارم.۰۹۳۹۱۷۱۷۴۵۹

من یک استارت اپ خدماتی تاسیس کردم . نیاز به سرمایه اولیه دارم که حدود ۳۰ میلیون هست .بازار هدف بی نهایت داره و خطر ریسک تقریبا صفر داره.توضیحات کامل :
خدمت نت ایـن امـکان را به کـاربران خود می‌دهد تا هـر خـدمتی را که در منزل مورد نیازشان است از طریق وبسایت و اپلیکیشن به سهولت و در هـر سـاعتی از شبانه‌روز سـفارش دهند. این خـدمات از نـظافت و پـذیرایی گرفته تا بازسـازی و دکوراسـیون منزل را شامـل می‌شوند.
اگر مایل بودید تماس بگیرید.۰۹۱۰۳۹۸۰۳۰۵

سلام من ایده آموزشی خوبی برای اجرایی شدن دارم و در حال حاضر دنبال جمع کردن یک تیم خوب هستم. ۰۹۱۲۲۱۲۵۹۹۴

یکی از استارت‌آپ‌هایی که داریم به صورت جدی روش کار می‌کنیم، استارت‌آپ «مهمه» هست که موضوع منحصر به فردی رو دنبال می‌کنه.

سلام دوستان
اگر کسی برای اجرایی کردن ایدش به وبسایت و یا اپلیکیشن اختصاصی احتیاج داره ما میتونیم کمکش کنیم.
مجموعه ما یه استارت آپ تو دانشگاه شریفه که یکی از محصولاتمون فروشگاه ساز هست. تفاوت اصلیمون هم با نمونه های موجود در بازار اینه که برخلاف اون ها که اغلب قالب های آماده و به نوعی کپی شده هستند و امکان اضافه کردن ویژگی های خاص و مورد نظر شما رو ندارن، ما این بستر رو به طور کامل از صفر تا صد خودمون توسعه دادیم و امکان اضافه کردن هر ویژگی و ماژولی که مد نظر شما باشه رو داریم.
در صورت تمایل با آیدی تلگرام بنده پیام بدین.
https://t.me/R3zasalehi

سلام و عرض ادب خدمت شما دوست عزیز
در زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید
واقعا ممنون .خسته نباشید.

سلام با تشکر از مطالب مفید و جامعی که در سایت قرار دادید

سلام و احترام خدمت مدیر وبسایت
بنده از مطالب سایت شما لذت بردم و استفاده کردم تبریک میگم سایت خوبی طراحی کردید خواستم از زحماتتون تشکر کنم، باز هم مطالب وبسایت شمارو پیگیری و استفاده خواهم کرد

سلام و درود بر شما

مقاله و محتوای آموزشی خیلی خوبی بود

من چند وقت هست که تمامی محتوا های وب سایت تان را دنبال می کنم خیلی خوب نوشته اید براتون آرزوی موفقیت و پیروزی دارم.

سلام و احترام خدمت مدیر وبسایت
بنده از مطالب سایت شما لذت بردم و استفاده کردم تبریک میگم سایت خوبی طراحی کردید خواستم از زحماتتون تشکر کنم، باز هم مطالب وبسایت شمارو پیگیری و استفاده خواهم کرد

از بابت اینکه مقالات آموزشی خیلی خوب و با کیفیت تولید می کنید از شما سپاسگزاریم.
برایتان موفقیت روز افزون از پروردگار یکتا آرزومندم!

من دنبال یه گیم ساز حرفه ای می گردم که با شراکت، یه بازی بومی رو به صورت بازی کامپیوتری و موبایلی ارائه بدیم. مطمئنم استقبال خوبی ازش می شه.
هرکی مایله : تماس با ۰۹۱۲۲۳۹۸۵۰۰.

خیلی ممنونم بابت انتشار این مقاله عالی
موفق باشید

ممنون از سایت خوبتون که مطالبی در جهت افزایش آگاهی افراد قرار میدید.موفق باشید
برایتان موفقیت روز افزون از پروردگار یکتا آرزومندم!

با سلام
۳ میلیارد سرمایه اسمی آماده جهت فکر جدید و نو را نیاز دارم آریا از تهران ۰۹۱۲۴۵۰۷۷۹۸

از بابت اینکه مقالات آموزشی خیلی خوب و با کیفیت تولید می کنید از شما سپاسگزاریم.

متشکر از محتوای مفید سایتتون سال خوبی رو براتون آرزومندم

سلام و سپاس فراوان از اشتراک گذاریتون مطالب سایت عالیه

ممنون از اشتراک گذاریتون اطلاعات خوب و مفیدی بود موفق باشید .

نیاز به یک طرح و ایده جهت پیاده سازی و سرمایه گذاری داریم
درصورت لزوم سالن خالی داریم.
۰۹۱۳۵۲۵۸۵۱۰

سلام ایده طراحی اپلیکیشن ورزشی خاص رو دارم که نیاز به سرمایه گذاری داره اگه دوستان تمایل دارند . دارای روزومه فعالیت شخصی در بخش ورزش و کارهای تولید محتوا هم توسط خودم میتونم انجام بدم

سلام ممنون از سایت خوبتون واطلاعات خوبی که دادین

بنده حدود صد میلیون وجه نقد دارم و علاقه دارم در یک کار استار تاپی سرمایه گذاری کنم اگر پیشنهادی داشتین به این شماره تلگرام کنید ممنون میشم ۰۹۱۲۲۱۳۲۱۴۴

با سلام ممنون از ‌‌شما بابت مقاله خوبتون

تشکر و قدر دارنی دارم از سایت خوبتون که با اشتراک مطالب عالی موجب افزایش آگاهی بازدیدکنندگان سایت می شوید

به نظر شما برای یه پیشرفت خوب حداقل سرمایه چقدر لازمه؟و اینکه با حداقل سرمایه چه کارهایی میشه انجام داد که سود خوب و پایداری داشته باشه؟

سلام
من میتونم به عنوان سرمایه گذار با کسانی که ایده و طرح جدیدی دارن همکاری کنم. لطفا با ایدی تلگرام من در تماس باشین
@hamoun008

من ۷۰ میلیون سرمایه دارم و دنبال یه ایده استات آپی سوددئه و مطمئنم اگه کسی ایده خوبی داره موضوعش رو از طریق پیامک باهام در میون بزاره
۰۹۳۵۸۸۴۴۳۶۲

سپاس از وبسایت کاربردی و مفیدتون ..محتوا و مطالبی که به اشتراک میزارید بسیار آموزنده ست .. همیشه موفق و سربلند باشید

سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به این خوبی
سپاسگزارم

سلام در صورت نیاز به طراحی اپلیکیشن با هر نوع امکاناتی من با هزینه مناسب و کیفیت بالا براتون انجام میدم. دیوار، دیجی کالا، اسنپ، اپارات و … ۰۹۲۱۳۷۰۸۸۱۳

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • با ۵۰ ایده‌ی استارت‌آپی که می‌توانید در سال ۱۳۹۷ روی آن‌ها کار کنید، آشنا شوید. نام و آدرس ایمیل خود را وارد کنید تا لینک دانلود کتابچه برای شما ارسال شود.