کتاب شغل مناسب شما

کتاب شغل مناسب شما: کاری که برای آن ساخته شده‌اید را انجام دهید

کتاب شغل مناسب شما ، زندگی شما را بهتر می‌کند، خاصیت سرشار کننده دارد. زیرا مهم‌ترین بخش‌های شخصیت شما را تغذیه می‌کند. داشتن یک شغل مناسب سبب می‌شود که از توانمندی‌های خود به صورت بهتری استفاده کنید و سبب نمی‌شود دست به کارهایی بزنید که بی علاقه نسبت به انجام آن‌ها هستید.

بازاریابی در اینستاگرام

کتاب الکترونیکی بازاریابی در اینستاگرام را از لینک زیر دریافت کنید.


خرید و دانلود کتاب

کتاب شغل مناسب شما به شما کمک می‌کند تا ویژگی‌های شخصیتی کارتان را انتخاب کنید و به مدیران در انتخاب پرسنل خود راهنمایی می‌کند. جویندگان کار جهت انتخاب علاقه خود می‌توانند از این کتاب استفاده کنند.

آشکار کردن رازهای شخصیتی افراد، چگونگی روند به کارگیری اطلاعات، تصمیم‌سازی، کنش متقابل با دنیای اطراف‌ و کشف شغل مناسب، هدف و محتوای کتاب شغل مناسب است.

کتاب شغل مناسب شما توسط پاول دی، تیگر و باربارا بارون تیگر نوشته شده است. این دو نفر به عنوان متخصصان حرفه‌ای در زمینه شناخت گونه‌های شخصیتی و رشد و بهبود وضعیت شغلی شناخته شده‌اند.

کتاب شغل مناسب شما به افراد در پیدا کردن گونه شخصیتی کمک می‌کند. “کتاب شغل مناسب شما” امکان پیدا کردن گونه شخصیتی افراد را فراهم می‌کند و عناصر و اجزاء کلیدی شغل را مطابق با هر شخصیتی را بیان می‌کند. با استفاده از تمرین‌ها و توضیحات راهبردی ویژه شغل‌یابی، کتاب شغل مناسب شما ، مشاغلی را که مورد علاقه‌ی گونه شخصیتی افراد است و خلاصه‌ای از نقاط قوت و ضعف شما را در رابطه با آن شغل ارائه می‌دهد.

چطور می‌توان یک شغل مناسب داشت؟

برای داشتن یک شغل مناسب و به طبع آن رضایت شغلی، باید خودتان را بشناسید و بدانید که شما کی هستید، بعد از شناخت خودتان بقیه مسائل خود به خود حل خوداهد شد.

در ادامه کتاب شغل مناسب شما به شما نشان می‌دهد که چگونه گام به گام نیروی منحصربه فرد خود را با تلاش‌تان برای شغل‌یابی، منطبق کنید تا مطمئن شوید به بهترین نتیجه در کمترین زمینه دست یابید.

کتاب شغل مناسب شما براساس روش MBTI تدوین شده است. این روش حاصل حدود یک قرن تحقیق و تفحص دانشمندان است. این روش معتبرترین و پیشرفته‌ترین و کامل‌ترین روش شناخت شخصیت انسان است که تا کنون بشر به آن دست یافته است. این کتاب حاصل سال‌ها بررسی و تحقیق توسط متخصصان در رشته‌های وابسته به علوم روانی و شخصیت شناسی است که در قالب نو، روان و بدیع جهت استفاده مدیران و جویندگان کار، متخصصان، دانش‌پژوهان رشته روان‌پزشکی، دانشجویان و دانشگاهیان در تمامی رشته‌های تحصیلی، به ویژه در رشته‌های علوم رفتاری، مربیان تربیتی، روان‌شناسی و روان‌پزشکی، جامعه شناسی، مدیران شرکت‌ها، موسسات، سازمان‌ها در سطوح مدیریتی اعم از مدیران عامل، مدیران اداری و منابع انسانی، مدیران فروش و روابط عمومی، مدیران کارخانجات و سایر مدیران بیان شده است.

کتاب شغل مناسب شما ویژگی‌های درونی انسان‌ها در 16 تیپ، طبق روش بین‌المللی MBTI طبقه‌بندی شده و خصوصیات هر تیپ و تعامل بین تیپ‌های مختلف شخصیتی و شغل‌های مناسب با تیپ شخصیتی افراد و اثر هر تیپ شخصیتی در عملکرد و بهره‌وری آن‌ها و روش‎‌های بهبود عملکرد هر تیپ شخصیتی می‌شود.

در طول این کتاب سوال‌های مختلفی به همراه مثال‌های متفاوت بیان شده است. هر کسی باید خودش به این سوالات جواب دهد چون هر کسی خود را بهتر از بقیه می‌شناسد.

هدف اصلی کتاب شغل مناسب شما این است که به شما کمک کند تا کاری را که مناسب حال شماست پیدا کند.

میلیون‌ها انسان همه ساله تغییر شغل می‌دهند. اغلب اشخاص در طول مدت زندگی خود سه تا 5 شغل خود را عوض می‌کنند. در اغلب مواقع ما نمی‌دانیم چیست که ما را راضی می‌کند. بیشتر می‌دانیم آن چیزی را که نمی‌خواهیم، کدام است. این را به تجربه می‌دانیم. ما نمی‌دانیم چگونه به کمتر هم می‌توانیم بسازیم.

تعییر شغل می‌تواند به شدت پراسترس باشد. شما می‌توانید با شناسایی گونه شخصیتی خود، می‌توانید شغل بسیار خوبی پیدا کنید که بر کیفیت زندگی شما بیفیزاید.

کتاب شغل مناسب شما به سه بخش تقسیم شده است.

بخش اول: متناسب کردن خودتان: رمز و راز رضایت شغلی

رمزگشایی از گونه شخصیتی: در این بخش قدم به قدم شما را با تیپ یا گونه شخصیتی خود آگاه می‌کند.

بخش دوم: فرمولی برای بیان رضایت بخشی شغلی

بعد از شناخت تیپ شخصیتی‌تان، ممکن است برای‌تان عجیب باشد که چرا نمی‌توانیم شغل مناسب خود را پیدا کنید. علتش این است که این موضوع به سادگی نیست. اشخاص در تمام تیپ‌های شخصیتی می‌توانند در همه رشته‌ها و حرفه‌ها موفق شوند. مهم این است که در محدوده هر حرفه بتوانیم بهترین کار را برای شما پیدا شود و برای یافتن بهتری کار باید درک خوبی از خود داشته باشید. تیپ شخصیتی کلید رسیدن به رضایت شغلی است.

در بخش دوم کتاب شغل مناسب شما چهار جزء و بخشی که اگر می‌خواهید از شغل خود لذت ببرید را معرفی می‌کند. این 4 رکن “فرمول” رسیدن به رضایت شغلی است.

را با چهار جزء و بخشی که اگر می‌خواهید از شغل خود لذب ببرید باید در اختیار داشته باشید آشنا می‌کند.

بخش سوم کتاب شغل مناسب شما: دست به کار شویم.

گفته می‌شود بهترین روش یادگیری درس گرفتن از اشتباهات خود است و اگر این طور باشد دومین راه بهتر یادگیری از اشتباهات دیگران است. به‌خصوص از کسانی که به ما شباهت فراوان دارند.

بخش سوم کتاب با توجه به گونه‌های شخصیتی تقسیم‌بندی شده است. در بخش مربوط به خود با گونه‌های شخصیتی دیگری که مشابه شما هستند روبرو شده و متوجه می‌شوید که در نظر آن‌ها چگونه مشاغلی جالب و موثر هستند. شما با کسب اطلاع از تجار آن‌ها، آنچه را که دوست دارند و ندارند به این نیتجه می‌رسید برای اینکه شغلی مطابق میل شما باشد، از چه خصوصیاتی باید برخوردار باشید. در ادامه کتاب پیشنهادهایی برای شرایط ایده‌آل محیط کار ارائه شده است. تمریناتی نیز گفت شده است که می‌توان به کمک آن‌ها ارزش‌های اولیه خود را رقم بزنید. در نهایت در رابطه با شغل راه‌کارهایی ارائه شده که می‌تواند به شما و اشخاصی از گونه شما کمک کند و نکاتی ارزشمند در رابطه با موفقیت بیان شده است.

بعضی‌ها با توجه به میل و اشتیاق خود حرفه‌شان را انتخاب می‌کنند. بعضی‌ دیگر عمل‌گراتر هستند و به تصمیم گیری درباره انتخاب شغل به جنبه‌های عملی‌تری فکر می‌کنند.

با توجه به آمار منتشر شده از سوی آمار شورای کار آمریکا در 5 تا 10 سال آینده پیش‌بینی می‌شود که کار در بخش ارائه خدمات از ویژگی‌ بارزتری برخوردار گردد. برآورد می‌شود که فعالیت‌های خدماتی و صنایع کوچک 30 درصد رشد کنند.

بعد از شناسایی یک حرفه بالقوه رضایت‌بخش، برنامه‌ای برای رسیدم به آن پیدا کنید. توجه داشته باشید که اشخاص با تیپ‌های شخصیتی متفاوت هر کدام به شکلی با این فرآیند رابطه برقرار می‌سازند.

هر یک از شانزده فصل کتاب شغل مناسب شما به شرح حال کسانی پرداخته است که به واقع از کارشان لذت می‌برند. این عده توانسته‌اند همخوانی قابل توجهی میان تیپ شخصیتی خود و حرفه‌ای که برگزیده‌اند به وجود آورند. در ادامه مطالب کتاب شغل مناسب شما توضیحات تحلیلی ارائه شده است که از توانمندی‌های طبیعی خود استفاده کنید و به رضایت خاطر برسیید. وقتی شرح حال این‌گونه افراد را مطالعه می‌کنید به این فکر کنید که تا چه اندازه مشابه این اشخاص هستید. این کار به شما کمک می‌کند تا بدانید برای رسیدن به رضایت خاطر شغلی به چه مواردی نیاز دارید.

بازاریابی در اینستاگرام

کتاب الکترونیکی بازاریابی در اینستاگرام را از لینک زیر دریافت کنید.


خرید و دانلود کتاب

کتاب شغل مناسب شما توسط مهدی قراچه داغی و دکتر حسین رحیم منفرد در انتشارات نقش و نگار منتشر شده است.