کسب و کار با ریسک پایین

7 کسب و کار با ریسک پایین

بیایید فرض کنیم کسب و کاری می‌خواهید برپا کنید: شما تنها و به دور از یاری نیستید. بسیاری آرزو دارند که رئیس خود باشند؛ برای خود کار کنند؛ و یک کارآفرین شوند. اما در کسب و کار تضمینی وجود ندارد؛ حتی اگر ایده نابی بپرورانید و سخت تلاش کنید، هنور هم احتمال ناکامی وجود دارد. در حقیقت بنا به آماری معمول از اداره ثبت آمار کار کشور آمریکا، حدود 50 درصد از کسب و کارهای کوچک در چهار سال اول فعالیت خود شکست می‌خورند. با این حال می‌توانید میزان ریسک را کاهش دهید و در نتیجه احتمال موفقیت بیشتر شود. شما باید یک کسب و کار با ریسک پایین را راه اندازی کنید.

بازاریابی در اینستاگرام

کتاب الکترونیکی بازاریابی در اینستاگرام را از لینک زیر دریافت کنید.


خرید و دانلود کتاب

برای شروع باید به نوع کسب و کاری که برگزیده‌اید بپردازیم. برخی کسب و کارها ریسک بیشتری دارند و نیاز بیشتری به سرمایه اولیه و نیروی کار خواهند داشت و این به معنی احتمال بیشتر ناکامی و آسیب مالی بیشتر است.

برای محصولات خود به دنبال مشتری نباشید، بلکه برای مشتریان خود محصولاتی متناسب با نیازشان تولید کنید.

اگر می‌خواهید آینده خود و آینده کسب و کار خود را تضمین کنید، بهتر است یکی از این 7 کسب و کار با ریسک پایین را مد نظر قرار دهید.

  1. مشاوره

مشاوره به عنوان یک کسب و کار با ریسک پایین شناخته می‌شود. اگر به دنبال ایده‌پردازی و یافتن ایده‌ای ناب برای شروع یک کسب و کار هستید، بهتر است زمینه‌ای را انتخاب کنید که آن را می‌شناسید و در آن تخصص دارید. می‌توانید از مهارت‌ها و تجارب خود بهره ببرید و این مهارت‌ها و تجارب را به عنوان محصول در اختیار مشتریان خود قرار دهید؛ یعنی در زمینه‌ای خاص مشاور آ‌ن‌ها باشید.

به‌علاوه، اشخاص و شرکت‌هایی که قبلاً با آن‌ها ارتباط کاری داشتید نیز می‌توانند مشتری شما شوند. پس این می‌تواند نقطه خوبی برای شروع کسب و کار باشد.

یکی از مشاوران مالی با نام رامیت ستهی در وب‌لاگ خود نوشته است:

زمانی که ایده‌ای برای کسب و کار به ذهن‌تان می‌رسد، ندایی درونی خواهد گفت که شما قادر به مشاوره و آموزش نخواهید بود مگر آن که در آن زمینه متخصصی در سطح جهانی باشید؛ این ندا را در نطفه خفه کنید و به آن گوش فرا ندهید. تنها لازم است دانش و دانسته‌های خود را با زبانی سلیس و با نیتی مثبت در اختیار مشتریان خود قرار دهید.

مهم نیست زمینه مهارتی شما چیست؛ می‌تواند طراح وب‌سایت باشید یا متخصص بازاریابی یا حتی متخصص فناوری اطلاعات باشید. یا به عنوان یک مشاوره کسب و کار موفقی باشید که حتی می‌توانید از منزل اقدام به مشاوره به کسب ‌و کارهای مختلف می‌کنید. بدون نیاز به صرف هزینه برای اجاره یا خرید دفتر اداری و دیگر لوازم؛ این به معنی کمترین میزان سرمایه اولیه لازم است. حتی می‌توانید شغل اصلی دیگری داشته باشید و مشاوره برای شما شغلی جانبی و پاره‌وقت باشد تا میزان درآمد شما را افزایش دهد.

  1. آموزش مهارتی و تدریس

آموزش و تدریس راه دیگری برای کسب درآمد از مهارت‌ها و دانسته‌های‌تان است. می‌توانید حتی مباحث دبیرستانی یا دانشگاهی را به دانشجویانی تدریس کنید که نیازمند کمک و آموزش بیشتر هستند. در ابتدا می‌توانید مشتریان را از میان کسانی بیابید که از قبل شما را می شناسند و حتی شاید فامیل یا دوست خانوادگی شما هستند. سپس می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ کنید و در سایت‌های مدرس‌یابی ثبت نام کنید. با تلاش و گذشت زمان می‌توانید اسم و رسمی برای خود بنا کرده و از هجمه مشتریان لذت ببرید.

  1. دستیار مجازی

شاید با خواندن مطالب بالا به یک نتیجه‌گیری کلی رسیده باشید، آری؟ درست حدس زده‌اید؛ کسب و کار با ریسک پایین کسب و کاری است که بتوانید حتی از دورن منزل خود آن را اداره کنید. بنا به آمار ارائه شده توسط SmallBizTrends، 69 درصد کارآفرینان آمریکایی کسب و کار خود را از دورن منزل خود شروع کرده‌اند. این راهی برای کاهش سرمایه اولیه مورد نیاز است و ذهن شما را عاری از استرس و نگرانی برای پولی که در کسب و کار سرمایه‌گذاری کرده‌اید خواهد کرد.

به عنوان یک دستیار مجازی، می‌توانید وظایفی ساده را برای مشتریان انجام دهید؛ طبقه‌بندی و اولویت‌بندی گزارشات، ارائه برنامه زمانی کاری و هماهنگ‌سازی و اولویت‌بندی امور و وظایف محوله به مشتری. تنها به سه چیز نیاز دارید: تلفن همراه، کامپیوتر و اینترنت. مشابه با کسب و کار آموزش و تدریس، می‌توانید ابتدا با کسانی شروع کنید که از قبل شما را می‌شناسند و در ادامه کسب و کار خود را توسعه دهید و حتی کارمند استخدام کنید.

کسب و کار با ریسک پایین

سخنران انگیزشی، ماریه فورلئو در توییتر خود نوشته است:

شروع ساده و آرام به معنی محدودیت تفکر یا محدودیت کسب و کار نیست.

  1. بازاریابی حضوری

یکی دیگر از انواع کسب و کار با ریسک پایین مربوط به بازاریابی حضوری است. شاید قبلاً این شغل را تجربه کرده‌اید یا کسی از دوستان این تجربه را داشته است. امروزه بسیاری از شرکت‌ها بازاریاب‌های حضوری را استخدام می‌کنند تا محصولات یا خدمات آن‌ها را به فروش رسانند و درصدی از سود فروش را نصیب خود کنند. شاید حتی درصد توافقی شما با کارفرما کم باشد، اما چند حسن بزرگ در این کسب و کار نهفته است: به میزان مهارت و قدرت روابط عمومی و تلاش خود سود و درآمد خواهید داشت. هم‌چنین این نوع کسب و کارها انعطاف شغلی بالایی دارند زیرا زمان‌بندی دست خود شما است و ساعت مشخصی برای کار وجود ندارد؛ حتی می‌تواند شغلی پاره‌وقت برای شما باشد. تنها لازم است که جامعه هدف برای فروش محصولات و خدمات را به درستی انتخاب کنید و از روابط عمومی پرتوانی بهره‌مند باشید.

  1. مدیریت زنجیره تامین (دراپ شیپینگ)

ایده داشتن کسب و کار مدیریت زنجیره تامین (دراپ شیپینگ) چقدر می‌تواند جذاب باشد؟ بسیار… شما صاحب و مدیر یک فروشگاه اینترنتی خواهید بود، و شرکت یا شرکت‌های دیگری مسئول توسعه محصولات و تولید خواهند شد.

Dropshipping “دراپ شیپینگ” یک روش خرده‌فروشی است که در آن کالاها مستقیمن از انبار تامین کننده -نه لزومن انبار فروشنده- برای خریدار ارسال می‌گردد. در این روش شما محصولات را به قیمت عمده‌فروشی می‌خرید و به قیمت خرده‌فروشی می‌فروشید. در روش” دراپ شیپینگ” نیازی به داشتن سرمایه نیست و ریسکی متوجه شما نمی‌شود چون بعد از فروش محصولات نیاز به تهیه آن‌ها دارید.

دراپ شیپینگ چیست؟

دراپ شیپینگ یک استراتژی تحویل سفارش آنلاین است که به شما اجازه می‌دهد از همان روز اول کسب‌درآمد کنید. دراپ شیپینگ یک مدل کسب و کار با ریسک پایین است و یکی از محبوب‌ترین ایده‌های کسب و کار با سرمایه کم است که در این روش نیاز نیست تا شما جهت افزایش تقاضای مشتریان، بازاریابی انجام دهید.

برپایی کسب و کار مدیریت زنجیره تامین (دراپ شیپینگ) به کمک سرویس‌هایی چون Oberlo (سرویسی برای ارسال و تحویل مرسوله‌ها به مشتریان) بسیار آسان است. تنها نیاز خواهید داشت تا بر بازاریابی و جذب مشتریان تمرکز کنید و تبلیغ و توصیف محصولات فروشی خود را به گوش جامعه هدف مشتریان برسانید.

  1. کسب و کار خدماتی

بیشترین احتمال موفقیت کسب و کار (بهترین کسب و کار با ریسک پایین) مربوط به کسب و کارهایی است که مبتنی بر ارائه خدمات هستند، نه فروش محصولات فیزیکی. کسب و کار مبتنی بر خدمات همانند نگهداری از فضای سبز یا نگهداری و تامین و تحویل محصولات مورد نیاز اشخاص به عنوان یک کسب و کار محلی شناخته می‌شوند. مزیت کارهای خدماتی در این است که این گونه کارها قائم بر افراد است و کسب‌ و کارهای دیگر نمی‌توانند به راحتی این گونه کسب ‌و کارها را کپی برداری کنند. در کسب ‌و کارهای خدماتی به عنوان کسب و کار محلی شناخته می‌شود و رقبای بسیار کمی دارند که در نتیجه رقابت با آن‌ها هم نسبت به رقبای کشور راحت‌تر است.

مهم نیست در چه زمینه‌ای می‌خواهید چنین کسب و کاری را برپا کنید، مهم این است که تحقیقات بازار داشته باشید و جامعه هدف و بازار هدف را به خوبی بشناسید. یکی از متخصصین کسب و کار با نام سوزان وارد در پستی نوشته است:

زمانی که کسب و کاری را آغاز میکنید، باید در آن زمینه و محصولات و خدمات موجود در آن متخصص شوید.

  1. مراقبت از سالمندان

سث گودین در وبلاگ خود نوشته است که:

برای محصولات خود به دنبال مشتری نباشید، بلکه برای مشتریان خود محصولاتی متناسب با نیازشان تولید کنید.

یکی از بهترین جمعیت‌های هدف از موجود در حال حاضر، سالمندانی هستند که نیاز به مراقبت دارند. کسانی که در دوره انفجار جمعیتی در چند دهه قبل متولد شده‌اند، اکنون در حال ورود به دوره سالمندی هستند. این دوره انفجار جمعیتی به دلیل ارتقای بهداشت جهانی بود که صرفا مختص ایران نیست و در اکثر نقاط جهان قابل مشاهده است. به عنوان مثال، بنا بر گزارش CNN، 81.3 میلیون آمریکایی در حال ورود به دوره سالمندی هستند و آیا می‌دانید خواسته و نیاز آنها چه خواهد بود؟ جواب مشخص است و حتی تحقیقات و نظرسنجی‌ها نیز آن را تصدیق می‌کنند؛ تحقیقات نشان می‌دهد که 90 درصد سالمندان خواستار این هستند که در منزل خود بمانند و شخصی برای کمک و مراقبت کنار آن‌ها باشد.

این یعنی فرصتی استثنائی برای شروع یک کسب و کار با مشتریان فراوان. تنها لازم است خواسته آن‌ها را برآورده کنید؛ مراقبت از سالمندان در خانه. بیشتر تحقیق کنید و درک بهتری از نیازهای سالمندان داشته باشید و فوت و فن کار را بیابید.

بازاریابی در اینستاگرام

کتاب الکترونیکی بازاریابی در اینستاگرام را از لینک زیر دریافت کنید.


خرید و دانلود کتاب

کدام یک از انواع کسب ‌و کار با ریسک پایین که در این نوشته بیان شد را تجربه کرده‌اید؟ به نظر شما کدام کسب و کار از ریسک کمتری برخوردار است؟